Jesień – pora infekcji!

Jesień – pora infekcji!

Admin3
Czas 🩺 walki 💊 z wirusami 🦠 i bakteriami 🧫!
📌Pamiętajmy, że jama ustna to bariera chroniąca nasz organizm przed wirusami oraz bakteriami z otoczenia. Jej zły stan wpływa na obniżenie odporności całego organizmu. Patogeny z jamy ustnej przedostają się dalej – do nosogardła i płuc, powodując infekcje dolnych dróg oddechowych.
📍Kamień nad i poddziąsłowy i próchnica to obecność chorobotwórczych (zjadliwych) bakterii w jamie ustnej. Wśród chorób które powodują można wymienić: choroby układu pokarmowego (np. choroba wrzodowa), choroby układu krążenia (np. zawał, miażdżyca, zapalenia mięśnia sercowego), choroby nerek (np. niewydolność nerek), choroby układu oddechowego (np. zapalenie płuc), stany zapalne układu moczowo-płciowego, stany zapalne stawów, nasilenie objawów cukrzycy, a nawet powikłania ciąży (przedwczesny poród, mała masa urodzeniowa noworodka).
📌Kamień nazębny działa drażniąco i może powodować zapalenie dziąseł i paradontozę, nieświeży oddech, dolegliwości bólowe. Dodatkowo ciemny osad na zębach wygląda po prostu nieestetycznie.
Dlatego zadbaj o zdrowie jamy ustnej! Zgłoś się na wizytę kontrolną raz na pół roku, spotkaj się ze swoją higienistką stomatologiczną, pokochaj szczotkowanie zębów!
Fourmed Przychodnia Specjalistyczna zaprasza na wizyty stomatologiczne!
🠕
powrót