FOURMED to przychodnia specjalistyczna w Mińsku Mazowieckim.

Naszym pacjentom oferujemy szeroki zakres świadczeń ambulatoryjnych

Usługi

Oferujemy ambulatoryjne świadczenia z zakresu:

Położnictwo i ginekologia

 

GINEKOLOGIA:

Kwalifikacja do operacji, diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu, diagnostyka nieprawidłowych krwawień macicznych, ultrasonografia ginekologiczna, diagnostyka chorób szyjki macicy, cytologia, cytologia płynna, testy HPV, badania laboratoryjne, testy w kierunku infekcji urogenitalnych np. chlamydia, mycoplasma. leczenie objawów około -menopauzalnych, stosowanie antykoncepcji, antykoncepcja postkoitalna, wkładki wewnątrzmaciczne

 

POŁOŻNICTWO:

Prowadzenie ciąży, konsultacje medyczne, ultrasonografia z oceną ryzyka zespołów genetycznych zgodnie z zaleceniami Fundacji Medycyny Płodowej w Londynie, ocena przezierności karkowej płodu, badania KTG – kardiotokografia, badania diagnostyczno-laboratoryjne w ciąży.

 

BADANIA PRENATALNE:

 • USG GENETYCZNE + TEST PODWÓJNY
 • Test NIFTY
 • Test Sanco
 • Test Sanco RhD
 • Wrodzona trombofilia . MTHFR,

 

USG GINEKOLOGICZNE:

 • USG ginekologiczne
 • USG HyCoSy – drożność jajowodów
 • USG ciąży 6-10 tygodni
 • USG ciąży 11-14 tygodni
 • USG ciąży 20-22 tygodnie
 • USG ciąży 3D/4D

 

CYTOLOGIA:

 

Cytologia ginekologiczna

jest prostym badaniem, które ma szerokie zastosowanie w profilaktyce raka szyjki macicy. Polega ona na pobraniu komórek z tarczy szyjki macicy oraz jej kanału przy pomocy specjalnej szczoteczki oraz wykonaniu i utrwaleniu rozmazu na szkiełku mikroskopowym. Tak przygotowany preparat trafia do doświadczonego specjalisty, gdzie podlega ocenie. Badanie to umożliwia wykrycie bardzo wczesnych zmian, które nieleczone mogą prowadzić do rozwoju raka.

 

Cytologia cienkowarstwowa LBC

To nowa jakość w badaniach cytologicznych – pozwala na osiągniecie większej pewności i wiarygodności wyników. W Polsce, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje LBC jako metodę zalecaną (obok tradycyjnej cytologii) w przesiewowych badaniach w kierunku raka szyjki macicy.

 

Podstawowe zalety cytologii na podłożu płynnym (LBC):

• nawet dwukrotnie większa wykrywalność nieprawidłowych komórek szyjki macicy w stosunku do metody klasycznej,
zwłaszcza typu dysplazji wysokiego stopnia (CIN2/3 , HSIL – high grade SIL),
• znacznie lepsza jakość preparatów ułatwiająca ich ocenę,
• mniejszy odsetek preparatów tzw. suboptymalnych lub nie nadających się do oceny ze względu na słabą jakość – rzadziej
zachodzi konieczność powtórzenia cytologii, • możliwość wykonania dodatkowych badań molekularno-genetycznych z tej samej próbki, np. wirusów brodawczaka ludzkiego (HPV), wirusów opryszczki (HSV), bakterii Chlamydia trachomatis i in.

 

KARDIOTOKOGRAFIA (KTG)

Jest to nieinwazyjna metoda służąca do monitorowania tętna płodu z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej macicy.

Wskazania:

 • zaburzenia wzrastania płodu
 • cukrzyca w ciąży
 • nadciśnienie w ciąży
 • zaburzenia ilości płynu owodniowego
 • cholestaza ciężarnych
 • wady serca płodu
 • uraz brzucha słabe odczuwanie ruchów płodu
 • ciąża mnoga
 • ciąża zagrożona

 

W prawidłowo przebiegającej ciąży pierwsze badanie KTG powinno wykonać się około 37 tygodnia ciąży i wykonywać raz w tygodniu do terminu porodu. Po tym czasie badanie powinno wykonywać się 2-3 razy w tygodniu.
Jak wygląda badanie KTG?

Badanie wykonuje się w pozycji leżącej, najczęściej na lewym boku. Do brzucha ciężarnej przymocowywane są dwa detektory – jeden rejestruje czynność serca płodu, drugi zaś czynność skurczową macicy. Dodatkowo ciężarna trzyma w ręku rejestrator ruchów płodu – w momencie poruszania się dziecka naciska przycisk. Badanie zazwyczaj trwa około 30 min.

 

Lekarze specjaliści

 

Stomatologia

 

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Zadaniem stomatologii zachowawczej jest profilaktyka próchnicy zębów oraz leczenie powstałych ubytków poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania ich struktury i przywracania im fizjologicznej funkcji. Współczesna stomatologia zachowawcza promuje minimalne inwazyjne postępowanie zapobiegawczo lecznicze. Jednak tylko plamy demineralizacyjne-czyli bardzo wczesne stadia próchnicy, w których nie dochodzi jeszcze do utraty substancji zęba, a jedynie do utraty minerałów można leczyć za pomocą preparatów odbudowujących tj. zawierających fluor. W przypadku istnienia ubytku próchnicowego konieczne jest leczenie konwencjonalne polegające na usunięciu zębiny próchnicowej i odbudowie zęba za pomocą materiału kompozytowego. Podstawowym problemem towarzyszącym pacjentom podczas wizyty u dentysty jest strach przed odczuwaniem bólu. Naszym pacjentom na ich życzenie oferujemy zabiegi w znieczuleniu , które pozwoli na bezbolesne leczenie.

 

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

To specjalizacja stomatologiczna wyodrębniona z powodu odrębności budowy zębów mlecznych, stałych niedojrzałych i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym.

W naszym gabinecie zajmujemy się profilaktyką próchnicy zębów mlecznych, stałych , chorób błon śluzowch i wad zgryzu u dzieci . Oferujemy leczenie próchnicy zębow mlecznych, stałych, stałych niedojrzałych, i chorób błon śluzowych. Naszym małym pacjentom oferujemy kolorowe wypełnienia, dzięki czemu dzieci chętniej przychodzą do gabinetu.

 

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

 

Do najczęściej wykonywanych procedur w chirurgii stomatologicznej należą:

 • ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrżniętych), ekstrakcje zębów mądrości,
 • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku,
 • plastyki połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową,
 • leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych,
 • resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje,
 • zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, brodawczaków, mucoceli i innych zmian błony śluzowej,
 • chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
 • podcinanie wędzidełek warg i języka,
 • zabiegi na zatoce szczękowej,
 • zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej,
 • operacje usunięcia torbieli twarzoczaszki,
 • terapia ortopedyczna złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy,
 • farmakologiczne i operacyjne leczenie chorób gruczołów ślinowych i stawów skroniowo-żuchwowych,
 • leczenie zespołów bólowych twarzoczaszki,
 • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej

 

ENDODONCJA

Jest to dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonujemy je za pomocą bardzo cienkich narzędzi piłująco – udrażniających. W niedalekiej przyszłości planujemy zakup mikroskopu operacyjnego oraz endometru. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego.

 

IMPLANTY

zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej

Implantoprotetyka stomatologiczna – odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia[1]. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność – nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

 

PERIODONTOLOGIA

Dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

 

PROTETYKA

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (na podbudowie metalowej), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. uzupełnienia ceramiczne – korony i mosty (porcelana na podbudowie metalowej lub bezmetalowej – bardziej estetyczne).

 

RADIOLOGIA

Dziedzina medycyny oraz samodzielna specjalizac ja lekarska zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka, z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego. Istotnym przełomem było wprowadzenie radiografii cyfrowej, tj. zastosowania w pełni cyfrowej linii diagnostycznej (obejmującej akwizycję obrazu, jego przetwarzanie i archiwizację).

 

ORTODONCJA

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się diagnostyką i leczeniem wad zgryzu oraz innych nieprawidłowości zębów. Leczenie lekarza stomatologa wiąże się przede wszystkim z korygowaniem wad zgryzu z zastosowaniem aparatów ortodontycznych stałych i ruchomych. Ortodonta pomaga również z niwelowaniem schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego, leczeniem zaburzeń narządu żucia i eliminowaniem wad wymowy wynikających z nieprawidłowej budowy zgryzu. W przychodni Fourmed oferujemy wszystkie dostępne wysokiej klasy aparaty ortodontyczne stałe (metalowe i porcelanowe), aparaty ruchome oraz nakładki ortodontyczne DR SMILE.

 

Lekarze specjaliści

 

RTG Stomatologiczne

CBCT

Całkowite i częściowe, czyli tomografia wiązki stożkowej będąca pewną odmianą stomatologicznej tomografii komputerowej (TK) z tą różnicą, że jest to odmiana szybsza i bezpieczniejsza. W badaniu wykorzystuje się promieniowanie w postaci wiązki stożkowej

 PANTOMOGRAM

Całościowy i częściowy (zdjęcie panoramiczne) Pantomogram – jest to zdjęcie warstwowe pozwalające ocenić stan uzębienia oraz liczne struktury anatomiczne.

RTG zębowe cyfrowe

Diagnostyka i laboratorium

 

BADANIA LABORATORYJNE

W Przychodni działa punkt pobrań materiałów do analiz lekarskich

Punkt pobrań czynny jest:

poniedziałek – piątek 7.00-11.30

sobota 8.00-11.00

Pobrania krwi u dzieci (po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym)

 

 

BADANIA PRENATALNE

USG GINEKOLOGICZNE

USG DZIECI I DOROSŁYCH

ZABIEGI DIAGNOSTYCZNE

 

CYTOLOGIA

Cytologia ginekologiczna

Cytologia cienkowarstwowa LBC

 

HOLTER CIŚNIENIOWY

ECHO SERCA

EKG

KTG

 

Opis badań diagnostycznych/laboratoryjnych ->

Chirurgia

Chirurgia ogólna i dziecięca

Chirurgia ogólna zajmuje się leczeniem operacyjnym narządów ciała ludzkiego. W przychodni Fourmed możliwe są konsultacje lekarskie dotyczące: chorób układu pokarmowego i narządów jamy brzusznej, patologie skóry, chorób skóry, naczyń krwionośnych i limfatycznych.
Badanie kliniczne może być wzbogacone o badania ultrasonograficzne wyżej wymienionych organów, które obecnie jest niezbędne do prawidłowo przeprowadzenia badania przedmiotowego pacjenta.

 

Chirurgia onkologiczna

Skuteczność wyleczenia chorób nowotworowych zależy w dużej mierze od od tego jak wcześnie uda nam się wykryć nowotwór złośliwy i rozpocząć leczenie. Niezwykle ważne jest aby nie lekceważyć nawet najbardziej subiektywnych objawów chorobowych i w razie pogorszenia stanu zdrowia, osłabienia, nadmiernej utraty wagi, bądź pojawienia się nieprawidłowości skonsultować to z lekarzem.

 

Lekarze specjaliści

Ortopedia

Schorzenia ortopedyczne mogą być wynikiem urazu lub zwyrodnienia. Bez względu na ich przyczynę, ograniczają mobilność, powodują ból oraz dyskomfort w codziennym życiu. Często niezbędna jest operacja. Najważniejsza dla powodzenia leczenia operacyjnego jest właściwa diagnostyka.

Fourmed Przychodnia Specjalistyczna oferuje ambulatoryjne diagnozowanie i leczenie chorych ze schorzeniami i urazami układu kostno-stawowego (kości, kręgosłupa, stawów-złamania, skręcenia)

Regeneracja stawów, osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy

Bolą Cię stawy, boli Cię kolano, biodro? Problemy z chodzeniem, kłopoty mięśniowe czy ze ścięgnami? A może masz zwyrodnienie stawowe, przeciążenie stawów z powodu nadmiaru wysiłki, ćwiczeń?

 

Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne i skorzystanie z zabiegów regeneracyjnych w obrębie stawów z wykorzystaniem następujących preparatów:

 

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (Platelet-Rich Plasma)

 

Osocze bogatopłytkowe to preparat wykorzystywany do regeneracji uszkodzonych tkanek miękkich. Zawiera osoczowy czynnik wzrostu, który intensywnie przyspiesza gojenie się ran, stymuluje odbudowę mięśni, ścięgien oraz stawów. Preparat uzyskiwany jest z krwi pacjenta.

 

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (Platelet-Rich Plasma) z kwasem hialuronowym

 

Terapia osoczem bogatopłytkowym wraz z kwasem hialuronowym jest doskonałą metodą w leczeniu schorzeń stawów, a szczególnie choroby zwyrodnieniowej stawów.
Kwas hialuronowy jako dodatkowy składnik do osocza bogatopłytkowego działa jako osłona dla osocza przez co zwiększa czas działania płytek krwi i uwalniania zawartych w nim czynników wzrostu do chorych tkanek. Kwas hialuronowy spełnia więc kluczową rolę w regeneracji stawów osoczem bogatopłytkowym. Tworzy on sprzyjające środowisko dla działania komórek osocza, wydłuża czas działania i efektywność procesu regeneracji stawu. Podanie osocza w osłonie kwasu hialuronowego skutecznie rozpoczyna proces naprawczy (regeneracyjny) uszkodzonego stawu dając uśmierzenie dolegliwości i regenerację zniszczonych tkanek.
Zapraszamy na konsultacje.

 

ULTRASONOGRAFIA NARZĄDU RUCHU

Ultrasonografia narządu ruchu to jedna z bardziej docenianych i rozwijających się dziedzin ultrasonografii ostatnich lat. Służy nie tylko ortopedii ale także reumatologii i jest stosowana w chorobach stawów i kości. Jest niezbędna w nowoczesnej diagnostyce wszelkich urazów ostrych i przewlekłych stawów, szczególnie kolana i kostki. Jako badanie pomocnicze służy w bólach ostrych i przewlekłych narządu ruchu. Obejmuje cały układ szkieletowo-mięśniowy, co wykorzystuje się w diagnostyce chorób takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, toczeń układowy, twardzina układowa oraz wszelkich chorób ortopedycznych. Nasi specjaliści poza diagnostyką oferują leczenie z użyciem dostawowym kwasu hialuronowego oraz osocza.

 

Lekarze specjaliści

Fizjoterapia

Fizjoterapia

Dział współczesnej medycyny klinicznej wykorzystujący do leczenia, rehabilitacji i profilaktyki różne formy energii. Wywodzi się z uprawianego od najdawniejszych czasów przyrodolecznictwa i określa te metody, które zostały dowiedzione naukowo i na tej podstawie znacznie rozwinięte. Fizjoterapia może być samodzielną metodą leczenia lub stanowić uzupełnienie farmakoterapii i leczenia operacyjnego oraz podstawę rehabilitacji i profilaktyki. Innymi słowy fizjoterapia oznacza nieswoiste leczenie przy pomocy bodźców, mające na celu przywrócenie stanu równowagi.

Metody stosowane w fizjoterapii zaliczane są do tzw. naturalnych metod leczniczych z dwóch powodów: działają na naturalne, czyli fizjologiczne mechanizmy homeostazy oraz stanowią naturalny składnik środowiska zewnętrznego.

Lekarze specjaliści

Interna

 

Poradnia chorób wewnętrznych, zwana inaczej poradnią internistyczną, zajmuje się schorzeniami narządów wewnętrznych (m.in. chorobami układu krążenia, oddechowego, endokrynnego, trawiennego, kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej). Przy bardzo szybkim postępie nauk medycznych rzadko występuje taka sytuacja, że pacjentowi wystarczy tylko jeden lekarz. Często konieczne staje się skorzystanie z pomocy różnych specjalistów. Zawsze musi być pewna podstawa, na której specjaliści się spotykają. Tą podstawą dla wielu specjalności niezabiegowych jest właśnie interna.

 

FOURMED Przychodnia Specjalistyczna oferuje Państwu opiekę specjalisty chorób wewnętrznych w zakresie:

 • diagnostyka i leczenie chorób układu oddechowego
 • diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia
 • diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego
 • diagnostyka i leczenie chorób endokrynologicznych takich jak: choroby tarczycy, cukrzyca
 • konsultacje przed planowymi zabiegami operacyjnymi
 • konsultacje ciężarnych z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, cholestazą.
 • opieka nad chorymi przewlekle- recepty, zwolnienia, zaświadczenia
 • analiza wyników badań

 

Lekarze specjaliści

 

Kardiologia

 

W Poradni Kardiologicznej Przychodni Specjalistycznej FOURMED usługi świadczą lekarze z wieloletnim doświadczeniem w Klinice Kardiologii. Współcześnie choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią główną grupę chorób cywilizacyjnych, a ich powikłania są najczęstszą przyczyną zgonów. Dlatego sprawna i kompleksowa diagnostyka ma kluczowe znaczenie.

Zapraszamy do badań profilaktycznych w kierunku choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, wad serca oraz zaburzeń rytmu serca.

W warunkach Przychodni Specjalistycznej FOURMED wykonujemy nieinwazyjne badania układu sercowo-naczyniowego:

 • EKG,
 • 24h rejestracja EKG metodą Holtera,
 • 24h rejestracja ciśnienia tętniczego krwi,
 • USG serca (UKG, echokardiografia),
 • EKG wysiłkowe.

 

Profilaktyczne wykonanie badań oraz ocena ich przez doświadczonego lekarza kardiologa pozwala na wczesne wykrycie procesu chorobowego oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Lekarze specjaliści:

Urologia

 

Poradnia Urologiczna Przychodni Specjalistycznej FOURMED zajmuje się diagnostyką i leczeniem układu moczowego (nerek, moczowodów, pęcherza i cewki moczowej), a także męskich narządów płciowych i prostaty.

Najczęstszymi problemami z jakimi zgłaszają się Pacjenci do Poradni Urologicznej są:

 • przewlekające się i nawrotowe zakażenia dróg moczowych,
 • kamica dróg moczowych,
 • schorzenia prostaty,
 • nietrzymanie moczu i trudności w oddawaniu moczu,
 • nowotwory układu moczowego, stercza (prostaty) i męskich narządów płciowych.

 

W ramach Poradni wykonujemy: USG układu moczowego, urografię, cystoskopię i biopsje prostaty.

W Poradni Urologicznej Przychodni Specjalistycznej FOURMED zajmujemy się również diagnostyką niepłodności męskiej.

Lekarze specjaliści:

Endokrynologia

Endokrynologia to dziedzina medycyny zajmująca się funkcjonowaniem, zaburzeniami oraz leczeniem zaburzeń układu hormonalnego. Rolą hormonów jest regulowanie i koordynowanie funkcjonowania tkanek i narządów oraz zapewnianie homeostazy (równowagi) w organizmie.

Najczęstsze schorzenia, z jakimi w codziennej praktyce spotykają się endokrynolodzy Poradni Endokrynologicznej Przychodni Specjalistycznej FOURMED dotyczą pracy następujących gruczołów:

 • tarczycy i przytarczyc (np. nadczynność/niedoczynność tarczycy/przytarczyc),
 • nadnerczy (np. hiperaldosteronizm, choroba Addisona, zespół Cushinga, guz chromochłonny),
 • przysadki mózgowej (np. choroba Cushinga, akromegalia, moczówka prosta),
 • jajniki/jądra (np. zaburzenia cyklu miesiączkowego).

Lekarze specjaliści:

Diabetologia

Czym się zajmuje diabetolog:

Diabetolog zajmuje się leczeniem cukrzycy. Do jego zadań należy również szeroko rozumiana działalność profilaktyczna.

Cukrzycę dzieli się na dwa typy. Pierwszy z nich wiąże się z częściowym niedoborem insuliny, a drugi z całkowitym. Jeżeli ta choroba nie jest odpowiednio leczona, może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. Zaliczają się do nich udary, amputacje kończyn, utrata wzroku, niewydolność nerek, a nawet śmierć. Cukrzyca należy do chorób nieuleczalnych i nie można jej zatrzymać. Jedyne, co można zrobić, to spowolnić rozwój choroby. Odpowiednio dobrane leczenie sprawia, że objawy nie są tak nasilone i chorzy mogą prowadzić normalne i aktywne życie. To właśnie diabetolog pomaga pacjentom osiągnąć równowagę organizmu.

Co robi diabetolog:

Diabetolog przede wszystkim zajmuje się kontrolowaniem glukozy we krwi. Tego typu parametry są niezbędne do hamowania procesu postępowania choroby i zapobiegania ewentualnym powikłaniom. Diabetolog pokazuje, jak mierzyć cukier i pomaga dobrać odpowiednie leki, które wspomogą proces leczenia. Farmakoterapia może być wspomagana odpowiednią dietą, która zapobiegnie drastycznym wahaniom poziomu glukozy.

Lekarze specjaliści

^
powrót