Echo serca – Echokardiografia

Echo serca – Echokardiografia


 

Echo serca – Echokardiografia to zaawansowane badanie serca z zastosowaniem aparatu ultrasonograficznego z użyciem ultradźwięków o wysokiej częstotliwości.

 

Podstawowe informacje

Badanie jest nieinwazyjne. Polega na zastosowaniu specjalnej sondy ultrasonograficznej dzięki której na obrazie monitora USG lekarz kardiolog może ocenić anatomię serca oraz jego funkcję. Podczas badania, specjalista jest w stanie wykryć nieprawidłowości takie jak: zaburzenia rytmu serca, tętniaki ścian serca, ocenić blizny pozawałowe, budowę i funkcję zastawek serca, czy potwierdzić wadę serca. Echo serca jest obecnie jedną z podstawowych technik diagnostycznych w nowoczesnej kardiologii.

 

Jak wygląda badanie Echo serca?

W czasie badania pacjent ułożony jest w pozycji leżącej z odsłoniętą klatką piersiową.  Jest to badanie niebolesne, pacjent odczuwa jedynie dotyk sondy oraz żelu przewodzącego dźwięki.

 

Jak przygotować się do badania?

Echo serca jest badaniem nieinwazyjnym czyli nienaruszającym tkanek ciała. Jest badaniem bezbolesnym i nie związanym z żadnym ryzykiem dla pacjenta. Nie wymaga specjalnego przygotowania lub opieki po wykonanym badania.

 

Badanie echokardiograficzne wykonywane jest w Przychodni Fourmed przez Panią dr  Barbarę Mechowską-Kleyff  – specjalistę kardiologii.

🠕
powrót