Ortopedia

Ortopedia

Schorzenia ortopedyczne mogą być wynikiem urazu lub zwyrodnienia. Bez względu na ich przyczynę, ograniczają mobilność, powodują ból oraz dyskomfort w codziennym życiu. Często niezbędna jest operacja. Najważniejsza dla powodzenia leczenia operacyjnego jest właściwa diagnostyka.

Fourmed Przychodnia Specjalistyczna oferuje ambulatoryjne diagnozowanie i leczenie chorych ze schorzeniami i urazami układu kostno-stawowego (kości, kręgosłupa, stawów-złamania, skręcenia)

Regeneracja stawów, osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy

Bolą Cię stawy, boli Cię kolano, biodro? Problemy z chodzeniem, kłopoty mięśniowe czy ze ścięgnami? A może masz zwyrodnienie stawowe, przeciążenie stawów z powodu nadmiaru wysiłki, ćwiczeń?

 

Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne i skorzystanie z zabiegów regeneracyjnych w obrębie stawów z wykorzystaniem następujących preparatów:

 

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (Platelet-Rich Plasma)

 

Osocze bogatopłytkowe to preparat wykorzystywany do regeneracji uszkodzonych tkanek miękkich. Zawiera osoczowy czynnik wzrostu, który intensywnie przyspiesza gojenie się ran, stymuluje odbudowę mięśni, ścięgien oraz stawów. Preparat uzyskiwany jest z krwi pacjenta.

 

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (Platelet-Rich Plasma) z kwasem hialuronowym

 

Terapia osoczem bogatopłytkowym wraz z kwasem hialuronowym jest doskonałą metodą w leczeniu schorzeń stawów, a szczególnie choroby zwyrodnieniowej stawów.
Kwas hialuronowy jako dodatkowy składnik do osocza bogatopłytkowego działa jako osłona dla osocza przez co zwiększa czas działania płytek krwi i uwalniania zawartych w nim czynników wzrostu do chorych tkanek. Kwas hialuronowy spełnia więc kluczową rolę w regeneracji stawów osoczem bogatopłytkowym. Tworzy on sprzyjające środowisko dla działania komórek osocza, wydłuża czas działania i efektywność procesu regeneracji stawu. Podanie osocza w osłonie kwasu hialuronowego skutecznie rozpoczyna proces naprawczy (regeneracyjny) uszkodzonego stawu dając uśmierzenie dolegliwości i regenerację zniszczonych tkanek.
Zapraszamy na konsultacje.

 

ULTRASONOGRAFIA NARZĄDU RUCHU

Ultrasonografia narządu ruchu to jedna z bardziej docenianych i rozwijających się dziedzin ultrasonografii ostatnich lat. Służy nie tylko ortopedii ale także reumatologii i jest stosowana w chorobach stawów i kości. Jest niezbędna w nowoczesnej diagnostyce wszelkich urazów ostrych i przewlekłych stawów, szczególnie kolana i kostki. Jako badanie pomocnicze służy w bólach ostrych i przewlekłych narządu ruchu. Obejmuje cały układ szkieletowo-mięśniowy, co wykorzystuje się w diagnostyce chorób takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, toczeń układowy, twardzina układowa oraz wszelkich chorób ortopedycznych. Nasi specjaliści poza diagnostyką oferują leczenie z użyciem dostawowym kwasu hialuronowego oraz osocza.

 

Lekarze specjaliści

dr Jacek Stachowiak

dr Marcin Wojewódzki

🠕
powrót